MATEUSZ MODRZEJEWSKI - NADCHODZI JEGO CZAS!

"Młody, zdolny, do tego dobrze ma poukładane w głowie. Ten chłopak sporo osiągnie." Takie opinie o Mateuszu Modrzejewskim to tylko mały wycinek, tego, o czym mówią jego starsi koledzy w branży. Pierwsze sukcesy już ma od dawna na koncie - W 2010 roku wygrał międzynarodowy konkurs organizowany przez amerykańskiego perkusistę Mike'a Johnstona i czasopismo "Modern Drummer", na stałe gra z Michał Milczarek Trio, Majką Jeżowską i zespołem Chłopcy Kontra Basia.  Występował  z Michałem Urbaniakiem, Marią Sadowską, Markiem Dyjakiem, Ras Lutą i Envee'm. Prowadzi własny eksperymentalny jazzowo-hiphopowy projekt taktoprawda, w którym wzięli udział m.in. Dorota Miśkiewicz i Pablopavo. Zajął I miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Opolu w 2012r.

Po bardzo dobrze przyjętym albumie "Squirrels & Butterflies" (2014), wraz z Michał Milczarek Trio występował na prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. w Niemczech i na Ukrainie. W 2016 ukazuje się druga już płyta Michał Milczarek Trio, zatytułowana "Ambient Works".

Mateusz jest również aktywny i ceniony jako sideman, perkusista sesyjny i nauczyciel, pojawia się często w programach TV.

 

Artysta sięga po różne naciągi EVANS - jak sam przyznaje:

"wybralem naciagi z serii G1, G2, EQ3, jak rownież nie stronię od bardziej specjalistycznych naciagów z oferty Evansa"

fot. by Hubert Grygielewicz i Piotr Kolata

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.