PIOTR CHOŁODY CZARUJE DŹWIĘKIEM

Dziś przedstawiamy Artystę, który jest prawdziwym multiinstrumentalistą. Piotr Chołody gra na gitarze basowej (np. w projekcie Waglewski Fisz Emade). Ponadto jest perkusjonistą, który posiada i wie jak użyć całą paletę "przeszkadzajek" - nie boi się przy tym eksperymentów i potrafi wydobyć "kosmiczne" dźwięki przy ich pomocy. Od lat współpracuje z Voo Voo jako techniczny i wielokrotnie brał udział w nagraniach i koncertach jako muzyk na scenie, bowiem kolejny instrument w jego bogatej kolekcji to tanpura - instrument kojarzony z hinduską muzyką ludową i filmami z Bollywood. Właśnie ten ciekawy instrument można usłyszeć na ostatnich płytach Voo Voo.

Popatrzcie i posłuchajcie:

 

Piotr do gitar basowych używa struny D'Addario - głównie model EXL165, a gdy potrzebuje brzmienia miękkiego, zbliżonego do kontrabasu, zakłada nylonowe struny basowe ETB92. Jesteśmy dumni, że jest również w posiadaniu wielu instrumentów perkusyjnych firmy TYCOON.

fotografie pochodzą z archiwum Artysty i z jego profilu FB.

 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.