GRZEGORZ GRZYB I KILOMETRY JAZZU

Przed Państwem jeden z największych (nie tylko wzrostem) polskich perkusistów jazzowych!

Grzegorz Grzyb pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego, pierwsze muzyczne kroki stawiał pod okiem ojca i starszego brata. Od lat bierze udział w nagraniach i stale koncertuje z elitą polskiej muzyki jazzowej, jako sideman gra jednak wszystko i miewa przygody z muzyką pop i rock - w jego bogatym CV jest kilkadziesiąt płyt i nazwisk - m.in. Zbigniew Namysłowski, Mike Stern, Dean Brown, Laboratorium, Krzysztof Misiak, Edyta Górniak, GrzegorzPiotrowski, M. Kazana, Michał Barański i wiele innych sław polskich i zagranicznych.

Artysta dołączył kilka lat temu do grona endorserów EVANS i PROMARK; jak sam mówi, bardzo polubił naciągi EVANS z formuł G1 i G2 Coated za ich "uniwersalność i otwarte brzmienie".

Grzegorz Grzyb korzysta z wielu modeli pałek PROMARK - używa głównie pałki hikorowe jak i specjalne malety i pałki symfoniczne, miotełki i szczotki.

Jego warsztat i muzykalność sprawiają, ze wyśmienicie odnajduje się także jako edukator młodzieży, prowadząc warsztaty i kliniki perkusyjne.

Z ciekawostek warto wspomnieć jego pasję kolarską, w której odnosi spore sukcesy!

Zapraszamy na profil artysty na FB TUTAJ

fotografie pochodzą z archiwum Artysty

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.