Aktualności

02.10.2017

W tym roku po raz kolejny pojawiliśmy się na imprezie Integration & Groove V, czyli cyklicznych warsztatach perkusyjnych. Organizowane one są przez Szkołę Muzyczną I stopnia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej i pomysłodawcę tego dzieła - Karola Nabożnego. Młodzi perkusiści mają tutaj okazję  zapoznać się z najlepszymi nauczycielami i muzykami światowej sławy - w tym roku pojawił się sam Rick Latham, mający w CV wspólne występy miedzy innymi z z B.B. Kingiem! Rick jest świetnym muzykiem i doskonałym nauczycielem, który w przyjacielskiej atmosferze dzielił się swym doświadczeniem i tajnikami warsztatu z uczestnikami spotkania. Także wystąpili nasi rodzimi wykładowcy perkusji: Mariusz Mocarski, Paweł Larysz, Przemysław Bajer i Karol Nabożny, który wspierał merytorycznie  i prowadził całą operację wzorowo!

więcej
16.07.2017

Wśród producentów pałek do perkusji firma Promark zasługuje na szczególną uwagę, z dwóch powodów: ze względu na jej chlubną historię jak i współczesne, innowacyjne rozwiązania.

Firma Promark na rynku zadebiutowała w 1957 roku - została założona przez Herba Brochsteina w Houston, w Teksasie. Jako pierwsza w USA użyła w masowej produkcji drewna japońskiego dębu  Shira-Kashi. W ofercie nie brakuje też pałek z tradycyjnej hikory, która pochodzi z ekologicznych plantacji i nie prowadzi do rabunkowego wyniszczenia środowiska. Kolejny milowy krok w rozwoju firmy to 1985 rok, gdy wprowadzono do oferty wiązki nazywane "Hot Rod". Następnie od 2011 roku, gdy Promark wszedłw  skład korporacji D'Addario stale przykładano wielką wagę do doskonalenia procesów produkcyjnych.

więcej
04.07.2017

Firma D'Addario w ramach grupy akcesoriów Planet Waves wprowadza na rynek nowy tuner podłogowy do gitar elektrycznych i basowych. Model oznaczony symbolem PW-CT-20 charakteryzuje się lekką i małą obudową, jest przy tym doskonale widoczny i wygodny w użyciu w studio i na scenie. Zastosowano w nim wydajny procesor i nowy układ zapewniający bardzo dokładne i szybkie strojenie. Spodziewana dostawa w sierpniu 2017. Polecamy wszystkim gitarzystom!

więcej
24.05.2017

Także w tym roku wsparliśmy i śledziliśmy wspaniałą muzyczną imprezę  w Jeleniej Górze:

 XXIII Edycja  

 Finał LIGI ROCKA

Jelenia Góra, 20.05.2017 

więcej
12.05.2017

To była spontaniczna akcja! - zespół LUXTORPEDA grał wczoraj na lubelskich Juwenaliach i w chwili wolnego czasu po próbie czterech muzyków: Krzyżyk, Kmieta, Drężmak i Litza  (zabrakło Hansa) postanowiło odwiedzić naszą siedzibę. Jak widać humory dopisywały - koncert wieczorny także był naznaczony wielką energią - z tego właśnie słynie LUXTORPEDA!

więcej
12.05.2017

Uczestniczymy i wspieramy takie wydarzenia - 7 Ogólnopolski Konkurs Gitarowy " VIVA GITARRA odbywa się w Zielonej Górze. W dniach 12-13 maja 2017 roku młodzi adepci gitarowej sztuki spotykają się w aulii Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze, mieszczącej się przy ulicy Niepodległości 21. Trzymamy kciuki za wszystkich wykonawców.

więcej
23.03.2017

Otrzymaliśmy pierwsze egzemplarze nowego i jeszcze mniejszego gabarytami, wzmacniacza EBS - Reidmar 500.

Poniżej krótka specyfikacja EBS Reidmar 500:

 • Impedancja wejściowa: 2 Mohms
 • Gain  -00 - +30 dB
 • Character Filter Shelving, High/Low Pass, +7 dB @ 40 Hz, -2 dB @ 800 Hz, 
  +3 dB @ 10 kHz
 • Regulacja barwy w zakresie:
  Bass  +/-18 dB @ 60 Hz
  Mid Bandpass Filter 100 – 6000 Hz +/- 12-15 dB
  Treble  +/-18 dB @ 6 kHz
  Bright +15/-0 dB @ 10 kHz
 • Wyjście  XLR (Balanced Output) -10 dBv, Pre/Post EQ, GND Lift
 • Moc na wyjściu 250 W RMS / 470 W Dynamic Output przy obciążeniu @ 4 ohm 
 • Wymiary:32.5 x 25 x 7.5 cm
 • Waga: 3.1 kg 
więcej
26.04.2017

W ostatnich dniach w naszej siedzibie gościliśmy trzech przedstawicieli firmy D'Addario. 

Zaszczycili nas swoją wizytą: Simon Turnbull (Managing Director D'Addario UK Ltd), Martin Reichhart (European Sales Manager D'Addario) oraz Alex Ortiz (Eastern Europe Sales Manager D'Addario).

Spotkanie w części oficjalnej dotyczyło metod rozwoju wzajemnej współpracy, wymiany doświadczeń i wspólnego spojrzenia na sytuację na rynku muzycznym naszego kraju jak i całej Europy. Dziękujemy Szanownym Gościom za ten wspólnie spędzony czas! 

 

 

więcej
20.03.2017
Rusza kolejna edycja konkursu gitarowego "Gitara Viva!" w Kielcach i tak jak ostatnio nasza firma sponsoruje część nagród. Każdy z uczestników otrzyma struny D'Addario, a zwycięzcy dodatkowe nagrody (między innymi rewelacyjne systemy monitorowania wilgotności i temperatury czyli Humiditrak Planert Waves i najnowsze tunery Eclipse). 
Podczas konkursu będzie też można zapoznać się z ofertą produktów D'Addario dedykowaną dla gitarzystów klasycznych. Zapraszamy!
więcej
17.02.2017

Wraz z nadejściem lepszej pogody pojawiły się zapowiadane na targach NAMM 2017 kolorowe paski z oferty D'Addario - Planet Waves. Serie P20S... i P20W... to ciekawe wzory nawiązujące estetyką do lat '60-'80 oraz do motywów przyrodniczych. Pytajcie o te nowe paski w polskich sklepach!

więcej
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.