Aktualności

29.02.2016

Wiktor Daraszkiewicz – znacie na pewno jego soczyste riffy z radia i koncertów na żywo! Wiktor potrafi ze swojego Gibsona LP wydobyć, to co najlepsze, i jego partie gitarowe są bardzo dobrze rozpoznawalne, bo jest muzykiem o prawdziwym rockowym charakterze. Wiktor to nie tylko gitarzysta ale i  kompozytor. Były członek grupy Rezerwat, założyciel Mrowiska.

więcej
24.02.2016

Firma D'Addario informuje, że kable serii AG  wyposażone w zintegrowany przełącznik wyciszania, który zapobiega głośnym trzaskom i piskom podczas odłączania instrumentu, przeszły drobną modyfikację. Ze względu na opinie konsumentów niedawno dokonano zmiany w ich projekcie. Postanowiono zmienić przełącznik z zatrzaskiem typu ON-OFFna tzw. "momentary switch" czyli przełącznik do chwilowego rozłączania sygnału; dźwięk jest już tylko wyciszony w momencie gdy palcem przytrzymujemy wciśnięty przycisk. Ma to zapobiegać przypadkowemu rozłączaniu sygnału podczas grania. Ta modyfikacja występuje już w niektórych modelach z dotychczasowymi wtykami ale juz z nowym rodzajem przełacznika "momentary" (np. kable PW-AG-10 - długości 3 metry) , konsekwentnie będzie wprowadzana we wszystkich kablach serii AG wraz z pojawianiem się przemodelowanego wtyku. 

więcej
26.02.2016

Dziś przedstawiamy Artystę, który jest prawdziwym multiinstrumentalistą. Piotr Chołody gra na gitarze basowej (np. w projekcie Waglewski Fisz Emade). Ponadto jest perkusjonistą, który posiada i wie jak użyć całą paletę "przeszkadzajek" - nie boi się przy tym eksperymentów i potrafi wydobyć "kosmiczne" dźwięki przy ich pomocy. Od lat współpracuje z Voo Voo jako techniczny i wielokrotnie brał udział w nagraniach i koncertach jako muzyk na scenie, bowiem kolejny instrument w jego bogatej kolekcji to tanpura - instrument kojarzony z hinduską muzyką ludową i filmami z Bollywood. Właśnie ten ciekawy instrument można usłyszeć na ostatnich płytach Voo Voo.

więcej
25.02.2016

Gratulujemy szczęśliwcom i wszystkim uczestnikom dziekujemy za udział! Zawsze można na Was liczyć! 

Niebawem przygotujemy kolejne konkursy a tymczasem zapraszamy na stronę infomusic.pl gdzie dowiecie się o wielu nowościach na rynku muzycznym.

więcej
23.02.2016

Darek Budkiewicz – artysta znany m.in. z występów z zespołami De Press , Armia, Trupia Czaszka – to w jego rękach spoczywa odpowiedzialność za perfekcyjne brzmienie i punktualność sekcji rytmicznej tych projektów.

więcej
19.02.2016

"Młody, zdolny, do tego dobrze ma poukładane w głowie. Ten chłopak sporo osiągnie." Takie opinie o Mateuszu Modrzejewskim to tylko mały wycinek, tego, o czym mówią jego starsi koledzy w branży. Pierwsze sukcesy już ma od dawna na koncie - W 2010 roku wygrał międzynarodowy konkurs organizowany przez amerykańskiego perkusistę Mike'a Johnstona i czasopismo "Modern Drummer", na stałe gra z Michał Milczarek Trio, Majką Jeżowską i zespołem Chłopcy Kontra Basia.  Występował  z Michałem Urbaniakiem, Marią Sadowską, Markiem Dyjakiem, Ras Lutą i Envee'm.

więcej
09.02.2016

Przed Państwem jeden z największych (nie tylko wzrostem) polskich perkusistów jazzowych!

Grzegorz Grzyb pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego, pierwsze muzyczne kroki stawiał pod okiem ojca i starszego brata. Od lat bierze udział w nagraniach i stale koncertuje z elitą polskiej muzyki jazzowej, jako sideman gra jednak wszystko i miewa przygody z muzyką pop i rock - w jego bogatym CV jest kilkadziesiąt płyt i nazwisk - m.in. Zbigniew Namysłowski, Mike Stern, Dean Brown, Laboratorium, Krzysztof Misiak, Edyta Górniak, Grzegorz Piotrowski, M. Kazana, Michał Barański i wiele innych sław polskich i zagranicznych.

Artysta dołączył kilka lat temu do grona endorserów Evans i Promark; jak sam mówi, bardzo polubił naciągi EVANS z formuł G1 i G2 Coated za ich "uniwersalność i otwarte brzmienie".

Grzegorz korzysta z wielu modeli pałek PROMARK - używa głównie pałki hikorowe jak i specjalne malety i pałki symfoniczne, miotełki i szczotki.

Jego warsztat i muzykalność sprawiają, ze wyśmienicie odnajduje się także jako edukator młodzieży, prowadząc warsztaty i kliniki perkusyjne.

Z ciekawostek warto wspomnieć jego pasję kolarską, w której odnosi spore sukcesy!

więcej
02.02.2016

Kompaktowy wzmiacniacz typu head EBS Reidmar o mocy 250 W doczekał się "brata", który ma już 750 W mocy i identyczne, małe, wymiary. Znany już Reidmar, oprócz doskonałego brzmienia posiada użyteczne funkcje - na tylnym panelu umieszczono gniazda pętli efektów, wyjście liniowe, wyjście symetryczne DI - OUT XLR, gniazdo głośnikowe speakon (min. 4 Ω), a także dwa gniazda do podłączenia opcjonalnego footswitch'a.

więcej
27.01.2016

Promujemy młodych polskich artystów! Kinga Głyk ma 18 lat, a za sobą ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą. Gra z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja).

więcej
25.01.2016

Zapraszamy na nasz blog firmowy, gdzie przygotowaliśmy fotorelację z wyjazdu naszych przedstawicieli do USA. 

więcej
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.