Aktualności

02.02.2016

Kompaktowy wzmiacniacz typu head EBS Reidmar o mocy 250 W doczekał się "brata", który ma już 750 W mocy i identyczne, małe, wymiary. Znany już Reidmar, oprócz doskonałego brzmienia posiada użyteczne funkcje - na tylnym panelu umieszczono gniazda pętli efektów, wyjście liniowe, wyjście symetryczne DI - OUT XLR, gniazdo głośnikowe speakon (min. 4 Ω), a także dwa gniazda do podłączenia opcjonalnego footswitch'a.

więcej
27.01.2016

Promujemy młodych polskich artystów! Kinga Głyk ma 18 lat, a za sobą ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą. Gra z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja).

więcej
25.01.2016

Zapraszamy na nasz blog firmowy, gdzie przygotowaliśmy fotorelację z wyjazdu naszych przedstawicieli do USA. 

więcej
05.02.2016

Pewnie już zauważyliście, że patronem dzisiejszego odcinka jest literka X jak KRZYŻYK - Tomek "Krzyżyk" Krzyżaniak!!!

więcej
22.01.2016

Wojciech Waglewski (m.in. Osjan, VOO VOO) - Jego brzmienie gitary i talent do pisania muzyki powodują, że jest Artystą bardzo lubianym i rozpoznawalnym. Wojtek posiada w swej kolekcji niesamowite instrumenty, gitary "historyczne" i "z duszą" i co najważniejsze potrafi z nich tą "duszę" swą muzyczną ekspresją wydobyć i podzielić się ze słuchaczami. Jesteśmy dumni, że od lat wybiera struny z serii EXP D'Addario. Do gitary akustycznej używa zestawu EXP15 a do gitar elektrycznych zakłada set EXP140.

więcej
18.01.2016

Z dumą informujemy, że wyśmienity kontrabasista i gitarzysta basowy - Mirosław Wiśniewski - gra na strunach D'Addario EXL170 i EXL170-5.  Jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym - znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium  i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski "wychował" i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

więcej
12.01.2016

Firma Pro-Mark oferuje bardzo szeroką gamę pałek i produktów dla perkusistów. Wiązki i miotełki są wyjątkowo lubiane przez muzyków, pozwalają uzyskać inną artykulację i brzmienie, polecane są zwłaszcza w sytuacji, gdy trzeba zagrać ciszej. Prezentujemy tu kilka ciekawych modeli, wybranych z bogatej oferty producenta.

więcej
08.01.2016

Kiedy czujesz, że potrzebujesz coś zmienić w brzmieniu, a dotychczasowe naciągi wydawały się za cienkie, sięgnij po naciąg EVANS z "wagi ciężkiej".

Werbel i stopa staną się wtedy niezwykle odporne i jednocześnie przy odpowiednim ataku uzyskasz brzmienie porównywalne z wystrzałem z działa kalibru 150mm.

więcej
08.01.2016

Minetaur to stołeczny kwartet mieszający w kotle southern, groove i death metal. Ich debiutanckie 5-utworowe wydawnictwo zatytułowane "We Take It Seriously" promuje klip do utworu "Human Error". Płyta wydana w digipacku dostępna jest od stycznia 2015 na www.minetaur.8merch.com bądź koncertach zespołu. Materiał promowany był przez Minetaur na jesienno - wiosennej trasie która objęła 17 miast oraz kilka znaczących supportów i festiwali. Obecnie zespół skupia się na komponowaniu utworów na pierwszą długogrającą płytę.

więcej
08.01.2016

Fenomen Arki Noego obserwujemy od wielu lat - oprócz niesamowitej energii i radości w śpiewie dzieci, urzeka nas rodzinny klimat tego zespołu. Tomek "Krzyżyk" Krzyżaniak, który na codzień gra także w zespole LUXTORPEDA, na koncerty Arki zabiera mniejszy zestaw bębnów. Nie oznacza to wcale utraty "mocy"! Jest to także świetna okazja do eksperymentów brzmieniowych - ostatnio Tomek założył na werbel gładki i przezroczysty naciąg olejowy - B12HB Hydraulic Blue.

Sprawdźcie na żywo jak to ciekawie się sprawdza w warunkach koncertowych.

więcej
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.