WIKTOR DARASZKIEWICZ URODZONY ROCKMAN

Wiktor Daraszkiewicz – znacie na pewno jego soczyste riffy z radia i koncertów na żywo! Wiktor potrafi ze swojego Gibsona LP wydobyć, to co najlepsze, i jego partie gitarowe są bardzo dobrze rozpoznawalne, bo jest muzykiem o prawdziwym rockowym charakterze. Wiktor to nie tylko gitarzysta ale i  kompozytor. Były członek grupy Rezerwat, założyciel Mrowiska, Współpracował w latach 80. ze znanym kompozytorem filmowym Piotrem Marczewskim.

W latach 90. wydał solową płytę instrumentalną jako Daraszkiewicz Band "Z drugiej strony". Jest autorem takich utworów jak "Histeria", "Nie pragnę kwiatów", "Nowy świetny plan", "Och lala", "Szare gitary", "To tylko mój pogrzeb", z zespołem Rezerwat nagrał między innymi gitary do utworu p.t "Zaopiekuj się mną".

 Obecnie muzyk grupy PROLETARYAT.

Artysta wybral struny D'Addario - EXP16 do gitary akustycznej i EXL140 do gitar elektrycznych.

Posłuchajcie jak gitara Wiktora brzmi na najnowszym wydawnictwie:

fot. Mariusz Skiba i z archiwum Artysty

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.